فارسی  |   English  |   العربی  |   اردو  |   Turkish  |   Pakistan  |   India  |   العراق  |   لبنان  |   Bahrain  |   البحرین  |   ورزشی  |   زندگی  |   رسانه  |   نظرسنجی  |   شیعه گراف

09 ثور 1396

شفقنا افغانستان

چهارشنبه ، 20 جدی 1391 ، 03:03

آیت‌الله موحدی نجفی: پیامبر گرامی اسلام(ص) بزرگترین نعمت و رحمت آسمانی برای جهان و جهانیان بوده است/امروز مسلمانان با فاصله گرفتن از اسلام د

به گزارش پایگاه بین المللی همکاریهای خبری شیعه (شفقنا) ، حضرت آیت الله موحدی نجفی درپیامی به مناسبت 28 صفر، سال روز رحلت نبی اکرم (ص) ، ضمن تسلیت به عموم مسلمانان جهان، مسلمانان را به بازگشت به اسلام و پیامبر خاتم توصیه کردند. متن کامل پیام ایشان به شرح ذیل می باشد؛

بسم الله الرحمن الرحیم
پیام حضرت آیت‌الله العظمی موحدی نجفی به مناسبت واقعه 28 ماه صفر رحلت جانسوز پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص)
و ما ارسـلناک الا رحمـة للعالمـین «قرآن كريم سوره انبياء»

اصولا افتخار هر ملت و قومی به واسطه رهبران آنها و بزرگی تاریخ هر ملت وابسته به عظمت تاریخ زندگی پرچمداران انقلابی و زمامداران اجتماعی آنهاست، زیرا تمام حالات و اوضاعی را که یک جامعه در زندگی به آنها روبرو می‌شود اعم از سعادت و خوشبختی، اعم از پیشرفت و ترقی و یا ارتجاع و عقب‌گردی، اعم از فقر و پریشانی و یا غناء و ثروت همه و همه از فکر بلند و رفتار عادلانه یا ناشی از بی‌کفایتی رهبران اجتماعی آنها می‌باشد، رهبران فداکار و باایمان است که با جهود و از خودگذشتگی‌های خود بشر را از زنجیر استعمار رها نموده و ملتها را به اوج سعادت و تقرب الی الله می‌رساند.
بدون تردید ما رهبران با این وصف را در هیچ جایی سراغ نداریم جز در میان انبیاء و اولیاء و فرستاده شدگان مکتب وحی که وجود آنها بزرگترین نعمت و هدیه آسمانی برای جهان بوده است، اگر انبیاء نمی‌بودند زندگی انسانها به خود رنگ توحش می‌گرفت و دائم در ظلمت شرک و جهل زندگی می‌کرد، خدای تبارک و تعالی از باب لطف برای نجات بشریت در هر عصر و زمانی پیامبری را با یک سلسله قوانین آسمانی که ضامن سعادت بشر است مبعوث نمود و آنان با زحمات طاقت فرسا خط سیر جامعه را از صورت توحش و ارتجاع تغییر داد و مردم را به زندگی سعادتمندانه دینی هدایت نمود.
تا روزی شد که نوبت طلوع آفتاب نبوت به پیامبر گرامی اسلام(ص) رسید که وجود نازنین او بزرگترین نعمت و رحمت آسمانی برای جهان و جهانیان بوده است، به فرموده قرآن کریم: و ما ارسلناک الا رحمة للعالمین. اگر ما فداکاری و خدمات دینی و اجتماعی این رجل آسمانی را بیندیشیم به خوبی روشن می‌شود که وجود او چگونه رحمتٌ للعالمین است، و چگونه قبل از ظهور اسلام امواج ظلمت جهل و فساد محیط حجاز بلکه همه محیطهای نیمه درخشان جهان را تهدید می‌کرد و مردم جهان در وادی حیرت و فتنه‌ها سرگردان بودند، در همین آوان بود که خدای متعال پیامبر اسلام را برای دنیا ارزانی داشت و او پرده‌های ظلمت را عقب زده و بتها را از بتخانه‌ها بیرون کرد.
و همین پیامبر اسلام بود که از آوان کودکی تا بعثت، از بعثت تا هنگامی که آخرین دقایق عمرش را می‌پیمود مشغول خدمات اجتماعی و بالا بردن اخلاق و سطح زندگی مردم بود و در این راه چنان فداکاریها از خود نشان داد که دنیای دیروز و امروز لب به زیر دندان می‌گیرد که اگر کسی کمترین اطلاع از تاریخ اسلام و عرب داشته باشد می‌داند آن قوم فاقد نام که هیچگونه آمادگی را برای پیشرفت حتی تا چندین قرن آینده نداشت ولی خدمات دینی و اجتماعی پیامبر اسلام چنان خط مشی را عوض نمود که نیمه تمدن ایران و روم و مصر و بابل را باهم آمیخت و تمدن شگرف بی‌سابقه‌ی اسلامی را به وجود آورد و دربار اسلام را محل نزول بزرگترین امپراطورهای جهان قرار داد، تا روزی رسید که فرمود: ما اُذی نبیٌّ کما اُذیت.
ولی اسفا که امروز مسلمانها به واسطه فاصله گرفتن از اسلام دچار بدبختی و نفاق در میان ملل دنیا و جیره‌خوار شرق و غرب شده‌اند و...
اسفا که امروز مسلمانها الاسلام یعلو و لایعلی علیه را فراموش کرده است، اسلامی که سلطان عزت و امام هدایت بشر است می‌گوید نباید به مقدار یک وجب دیوار خانه کفار از دیوار خانه مسلمان بلندتر باشد در عوض خدمتگزار کفره و فجره و... شده است که مثنوی هفتاد من کاغذ شود.
و لکن می‌توان گفت هنوز جای خوشبختی است و به کلی رابطه ما از خداوند سبحان قطع نشده و کلمه شهادتین بر زبان ما جاری است می‌توانیم دوباره دست زنیم به دامن اسلام و پیامبر رحمة للعالمین تا شرافت و عزت از دست رفته را دریابیم و در پرتو رحمت اسلام این منادی عدالت و آزادی همه برادروار زندگی نماییم.
این جانب واقعه عظیم 28 ماه صفر رحلت جانسوز پیامبر گرامی اسلام(ص) را به پیشگاه ولی‌الله الاعظم امام زمان(عج) ، به بشریت، به مسلمین و ملت شریف افغانستان تسلیت عرض می‌نمایم، نصرت و امداد الهی را برای همه ارادتمندان پیامبر گرامی اسلام(ص) و اهل بیت مکرمش (علیهم الصلاه والسلام) از خدای تبارک و تعالی مسئلت دارم.
28 صفر المظفر 1434 هجری قمری
محمدباقر موحدي نجفي

انتهای پیام

www.shafaqna.com/afghanistan